EUROPEJSKI FESTIWAL WAISZNAWA 2010 Drukuj Email

 

ZAPRASZAMY NA EUROPEJSKI FESTIWAL WAISZNAWA

 

 

Serdecznie zapraszamy na zbliżający się Europejski Festiwal Waisznawów 2010.

Podczas festiwalu spotkamy się aby razem słuchać filozofii, intonować, mantrować i medytować.

Festiwal jest rzadką okazją aby spotkać bonafide, prawdziwego mistrza duchowego, doskonałą i zrealizowaną duszę. On może obdarzyć nas szczęściem i boską, duchową miłością.

Gościem honorowym festiwalu jest Yugacarya Sri Srimad Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharaja,

‘Jestem szczęśliwy dać Ci coś, co możesz przyjąć z powrotem do serca gdy wrócisz do domu. A czasami, może Ci się zdarzyć otworzyć swoje serce i zobaczyć, że Maharaj dał Ci coś, i pamiętać i płakać, pamiętać i płakać. To powinno gloryfikować wasze serca. Jestem jak żebrak uliczny, nie mogę nic dać, nic. Ale otrzymałem coś od mojego Guru-parampara, w szczególności Rupy Goswamiego i Raghunathy Goswamiego. Chcę to wam wszystkim dać. Ale najpierw bądźcie kwalifikowani.’

(Srila Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharaja)'

‘Ta okazja słuchania instrukcji o nauce o jaźni (atma-tattva) jest bardzo rzadka. Nawet po słuchaniu ich, większość nie może zrealizować tamtych instrukcji ponieważ mistrz, który jest samo zrealizowany (atma-tattva-vit) jest bardzo rzadki. Jeśli, dzięki wielkiemu szczęściu , taki nauczyciel jest dostępny, sami tacy uczniowie, którzy pragną słuchać tego tematu, są również niezwykle rzadcy.’

(Katha Upanisad 1.2.7)

KIM JESTEŚMY

AVGV

STOWARZYSZENIE Waisznawów Gaudia Vedanta (The Association Vaisnava Gaudiya Vedanta - AVGV) jest niedochodowym stowarzyszeniem kulturalnym założonym w 1999 roku za inspiracją Sri Srimad Bhaktivedanta Narayana Maharaja z przyświecającym celem szerzenia we Włoszech przesłania filozofii Gaudiya Waisznawów podążając tradycją poprzednich aczarjów (aczarja to nauczyciel nauczający poprzez własny przykład), zaczynajac od takich osób jak Sri Caitanya Mahaprabhu, Srila Rupa Gosvami, Srila Sanatana Gosvami, Srila Jiva Gosvami, i w najbardziej współczesnych czasach Srila Bhaktivinoda Thakura, Srila Bhakti-siddhanta Sarasvati Prabhupada, Srila Bhaktiprajnana Kesava Gosvami Maharaja, Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada i innych.

 

DZIAŁALNOŚCI I CELE

Aby propagować kulturę wedyjską i praktykę bhakti-jogi, Stowarzyszenie AVGV organizuje konferencje i festiwale. Dla osiągnięcia instytucjonalnego celu Stowarzyszenie drukuje i rozprowadza książki i wideo Srila Bhaktivedanta Narayana Maharaja jak również innych mistrzów zaangażowanych w promowanie filozofii i kultury tradycji Gaudiya Waisznawów ( Gaudiya Vaisnava Sampradaya) w linii wzmiankowanych aczarjów.

Nasze główne działania to:

  • Tłumaczenie na język włoski i drukowanie literatury wedyjskiej;

  • Festiwale i seminaria filozofii;

  • Rozszerzanie religijnych pieśni i mantr Waisznawów;

  • Promowanie każdego aspektu kultury Waisznawów.

Aby dowiedzieć się więcej, proszę odwiedź naszą stronę www.gaudiya.it lub wyślij nam list e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w języku angielskim www.purebhakti.comGDZIE ODBĘDZIE się FESTIWAL?

MIEJSCE
Europejski Festiwal Waisznawów 2010 (The European Vaisnava Festival 2010) odbędzie się we Włoszech, w regionie Toskania, w mieście Marina di Massa, położonym 25 kilometrów od miasta Piza (Pisa) i 80 kilometrów od miasta Florencja (Firenze). Będziemy przyjęci i goszczeni w budynkach Międzynarodowego Hostelu Turimar, ulica Via Bondano a Mare (The International hostel Turimar, Via Bondano a Mare.)

Ten duży kompleks w przeszłości był przeznaczony z myślą o przyjmowaniu dzieci podczas letnich wakacji, a jest on usytuowany przy pięknym lesie sosnowym tuż na wprost morza Tyrreńskiego. W środku jest park i dwa baseny, wszystkie pokoje i wielka sala.

JAK DOJECHAC NA FESTIWAL:
SAMOLOTEM
Dla tych, którzy przybędą z Europy najlepsze lotnisko Galileo jest w mieście Piza (Pisa International airport Galileo Galilei). To lotnisko ma połączenia ze wszystkimi głównymi, ważnymi miastami jak Paryż, Londyn, Berlin, Frankfurt, Amsterdam, Bruksela, Bristol, Birmingham i z wieloma innymi. Możliwe jest również przybycie na lotnisko we Florencji (80 kilometrów od festiwalu) lub Genui (110 kilometrów od festiwalu). Zorganizujemy przewóz autobusem z Pizy (międzynarodowe lotnisko Pisa International) w dniu 1-wszy Lipiec i z powrotem 7-my Lipiec.

Z innych lotnisk możesz dojechać pociągiem do stacji kolejowej Marina di Massa, tylko 2 kilometry od festiwalu.

SAMOCHODEM
Do miasta Marina di Massa jest łatwo dojechać ze wszystkich kierunków. Z Mediolanu należy można dojechać autostradą do Genova-Livorno i wybrać później zjazd w kierunku Massa. Z Francji jedź autostradą do Nice-Genova-Massa. Z Austrii, Słowenii, Niemiec możesz użyć autostrady Brennero-Parma, kierunek La Spezia, zjazd na Massa.
Przy zjeździe z autostrady skręć natychmiast w prawo, przy pierwszym lekkim skręcie skręć znowu w prawo, następnie, przy drugim lekkim skręt znowu w prawo i wtedy przy drugiej drodze (po 100metrach) po lewej stronie jest wejście na festiwal.

POCIĄGIEM
Stacja kolejowa Massa znajduje się 2 kilometry od festiwalu. Pociągi przyjeżdżają z Francji, Rzymu, Mediolanu, Genui, Florencji, Pizy. Taksi są dostępne przy stacji kolejowej Massa. Po więcej informacji proszę odwiedź
Trenitalia.it

JAK ZGŁOSIĆ SWÓJ UDZIAŁ I ZAREZERWOWAĆ LOKUM?


Przyjazd na festiwal jest zaplanowany na 1-ego lipca, wyjazd 7-ego lipca rano.

Opłata za festiwal zawiera:
Zakwaterowanie w pokojach, posiłki wegetariańskie trzy razy dziennie, używanie kuchni, używanie wielkiej sali konferencyjnej, używanie basenów, transport do Florencji na nagara sankirtana i wydatki festiwalowe dla Gurudeva, dekoracje, system dźwiękowy, przewozy, itd.

Udział w wykładach jest bezpłatny. Jest ogólną zasadą, że właściciele hostelu proszą wszystkich gości o zapłacenie 10 Euro za wstęp do obiektu i używanie wszystkich usług. Ta kwota nie jest wymagana od tych, którzy uiścili opłatę za udział w festiwalu, jako że jest już tam wliczona.

Całe wydarzenie zorganizowane jest w różnych budynkach z dwoma lub trzema piętrami. Wewnątrz parku są dwa baseny i ładne, przyjemne miejsca do spacerów i siedzenia. Morze jest tuż na wprost tego kompleksu budynków.

Dostępne są pokoje dwu i trzyosobowe, również z 4-5-6-7-8-10-12 łóżkami. Są dostępne pokoje z prywatnymi łazienkami oraz pokoje z łazienkami i innymi usługami na korytarzu. Z tego powodu ceny różnią się w zależności od typu zakwaterowania. Są dostępne pokoje dla osób niepełnosprawnych. Ponieważ dużo jest pokoi dla rodzin i grup przyjaciół, sugerujemy aby znaleźć kogoś z kim można dzielić pokój.


Opłata za cały pobyt w dniach 1-7 lipiec :
1) Dzieci poniżej 2 lat : bezpłatnie
2) Dzieci poniżej 7 lat : 180 Euro
3) Miejsce w pokoju 12-osobowym z łazienką w korytarzu: 200 Euro za osobę
4) Pokoje dla 3, 4, 5, 6, 7, 8 osób z prywatną łazienką: 265 Euro za osobę
5) Pokoje dla 3, 4, 5, 6 osób z łazienką w korytarzu: 240 Euro za osobę
6) Pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką: 320 Euro za osobę
7) Pokoje dwuosobowe z łazienką w korytarzu: 300 Euro za osobę
8) Miejsce na namiot lub śpiwór: 175 Euro za osobę (dzieci poniżej 7lat: 120 Euro)

Tych, którzy z jakichś specyficznych przyczyn lub z powodu jakichś problemów potrzebują pojedynczy pokój, radzimy skontaktować się z nami bezpośrednio aby sprawdzić dostępność przez telefon, numer 0039-015-928173 (Krsna Devi dd) lub poprzez list e-mail do Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


JAK ZAREZERWOWAĆ
1) Najpierw wybierz jaki rodzaj zakwaterowania chcesz, następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz na końcu tej strony. Wypełnienie wszystkich pól formularza jest obowiązkowe, ponieważ te informacje są konieczne do zarejestrowania twojego zakwaterowania, poinformowania służb bezpieczeństwa publicznego i ewentualnie zarezerwowanie dla ciebie miejsca w autobusie z lotniska.

2) Po wysłaniu wypełnionego formularza otrzymasz potwierdzenie na adres e-mailowy zawierający kwotę opłaty za festiwal.

3) Wpłatę dokonaj w przeciągu jednego tygodnia, w przeciwnym razie ta rezerwacja będzie unieważniona.

4) Jak tylko otrzymamy opłatę za festiwal, wyślemy ci numer rezerwacji, który będziesz musiał przywieźć ze sobą aby otrzymać klucz bez czekania na recepcji i również aby zarezerwować miejsce w autobusie do i z lotniska. W momencie twojego przybycia ktoś z obsługi festiwalu skieruje cię do miejsca wydawania kluczy do pokojów lub do punktu rejestracji.

Informacje bankowe w celu dokonania wpłaty :
Numer konta: 000013653611
CIN-IT: C
ABI: 06090
CAB: 44330
BIC: CRBIIT2B022
IBAN: IT 47 C 06090 44330 000013653611
Adres Banku : BIVERBANCA - Via Libertà 50 - Brusnengo (BI)
Imię i nazwisko posiadacza rachunku (konta bankowego): Panizza Maria Grazia
Adres: Cantone Salero 5 - 13865 Curino (BI) Italy (Włochy)

W przypadku specjalnych wymagań lub szczególnych, nietypowych problemów, proszę skontaktuj się z nami za pomocą poczty e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie: 0039-015-928173

Więcej info na stronie http://www.europeanfestival.net/

Gaura Premanande!