Wiadomość od Bradżanatha Prabhu Drukuj Email
Drodzy Wielbiciele i drodzy Przyjaciele,

Proszę przyjmijcie moje dandawat pranamy. Modlę się do Srila Gurudewa, by zawsze zasypywał nas wszystkich swoimi serdecznymi błogosławieństwami. Wszelka chwała dla Śri Śri Guru i dla Śri Gauranga, wszelka chwała dla Śri Śri Radha Winode Biharidżi.

Wielu wielbicieli z całego świata zwróciło się do nas z prośbą, by pomóc im rozumieć, w jaki sposób misja Śrila Gurudewa będzie kontynuowana. Chcę przekazać informacje i podzielić się z wami moim (jakimkolwiek by ono nie było) zrozumieniem i tym co usłyszałem od Śrila Gurudewa bezpośrednio:

Pierwsze i najważniejsze co Śrila Gurudewa podkreślał raz zarazem, że wszyscy powinni szanować siebie nawzajem, być bardzo pokorni i zawsze mieć pełne miłości, czułe relacje. W ten sposób wszyscy będą szczęśliwi i prawidłowo odżywieni. Co więcej, Śrila Gurudewa jest zawsze z nami, przez Jego instrukcje, przez Jego wielbicieli i wewnątrz naszego serca. Powinniśmy nie zauważać wad u innych i służyć w razem, by szerzyć misję Sri Caitanya Mahaprabhu.

On zaaprobował i wyraźnie wskazał, że jesteśmy Międzynarodowym Towarzystwem i nazwa brzmi International Pure Bhakti Yoga Society (Międzynarodowe Towarzystwo Czystej Bhakti Jogi). Srila Gurudewa jest założycielem i Aćarją naszego Międzynarodowego Towarzystwa Czystej Bhakti Jogi. Srila Gurudewa nie chciał, by Aćarją został ktoś naznaczony po nim. Tylko, tak jak to było pragnieniem Śrila Bhaktiwinody Thakura, Śrila Bhaktisiddhanta Saraswatiego Thakura Prabhupady i Śrila Bhaktiwedanty Swamiego Maharadży, pragnieniem Srila Gurudewy jest, abyśmy służyli razem pod ochroną Sri Guru i Wajsznawów.

Wyraził On pragnienie aby spotkania odbywały się dwa razy do roku, w czasie Śri Gaura Purnima i festiwalu Kartik. Do uczestnictwa w tych spotkaniach zaproszeni są wszyscy starsi wielbiciele i wielbicielki; szczególnie Sanjasini są proszeni o obecność. Nasze pierwsze spotkanie będzie mieć miejsce tuż po Sri Gaura Purnima 2011. Wkrótce będzie więcej szczegółów.

Śrila Gurudewa chce, aby powstała Grupa Służby Oddania (Seva Team), która będzie oferowała pomoc w działaniach takich jak nauczanie, wydawanie książek, dystrybucja książek i organizacja Kartika i Gaura Mandala parikram.

Ta Grupa Służby Oddania będzie składać się z przewodniczącego i asystentów. Pragnieniem Śrila Gurudewa jest, aby Śripad Bhaktiwedanta Madhawa Maharadża był pierwszym przewodniczącym. Na naszym spotkaniu ustalimy, przez jaki okres czasu wielbiciel będzie przewodniczącym. Na razie Śripad Madhawa Maharadża będzie działał jako przewodniczący. To będzie zaakceptowane lub będzie poprawione na naszym spotkaniu podczas Sri Gaura Purnima w Sri Keśawadżi Gaudija Math, Haritala, Sri Navadwip Dham.

Następne to inicjacje. Śrila Gurudewa pragnie aby wszyscy nasi Sanjasini dawali Harinama i Diksa. To było jego zalecenie od Kartiku 2008. Z powodu szacunku dla Śrila Gurudewa i przez wzgląd i respekt do jego bardzo dużego zaawansowania, dotychczas żaden z naszych Sanjasinów nie udzielał inicjacji. Teraz kiedy Śrila Gurudewa zniknął z naszych oczu, nasi Sanjasini podejmą tę odpowiedzialność. W jaki sposób będą do tego podchodzić, to przedyskutujemy i ustanowimy na naszych nadchodzących spotkaniach.

Jeśli chodzi o nauczanie, to pragnieniem Srila Gurudewa jest aby każdy nauczający zadedykował się jednemu wybranemu obszarowi jako bazie, rozwijał ten obszar i stąd nauczał w innych częściach świata. To wszystko będzie dyskutowane na naszych nadchodzących spotkaniach.

Chcę wyjaśnić, że wszystkie świątynie i inne mienie, które ułatwiają działalności nauczania w naszym ogólnoświatowym Towarzystwie, są zarejestrowane i są chronione w miejscowych urzędach. Nie ma ani jednej własności lub świątyni w Indiach lub za granicą, która jest własnością lub jest zarejestrowana na nazwisko jakiejś jednej osoby. To samo dotyczy kont bankowych, które są używane dla misji Śrila Gurudewa. Żadne konto nie jest na nazwisko żadnej pojedynczej osoby. Pragnieniem Śrila Gurudewa jest, aby konta bankowe były właściwie prowadzone a wszystkie operacje finansowe były jawne, przedstawione raz w roku kalendarzowym; to dotyczy prawnych podmiotów jak również sanjasinów i innych nauczających.

W odniesieniu do Samadhi Mandir Śrila Gurudewa, będzie poświęcone ono tylko Śrila Gurudewowi. Zrobimy oddzielne przygotowania w naszym Natha Mandir dla właściwej gloryfikacji Param Pujyapada Srila Bhaktiwedanty Waman Goswamiego Maharadży i Param Pudżiapada Śrila Bhaktiwedanty Triwikramy Gosvamiego Maharadża. Samadhi Mandir Śrila Gurudewa będzie miało 40 stóp szerokości i 65 stóp długości. Na parterze będzie znajdowało się prawdziwe Samadhi a na pierwszym piętrze będzie forma murti Śrila Gurudewa. Wielbiciele niniejszym są zaproszeni, by zaoferować projekt – prośba o przesyłanie do Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W czasie Śri Gaura Mahotsawa najlepszy projekt zostanie wybrany.

Na naszym nadchodzącym spotkaniu wszystkie powyższe sprawy będą dyskutowane i sprzyjające propozycje będą poddane głosowaniu. Wszystkie propozycje będą zebrane i rozpowszechnione na 2 tygodnie przed naszym spotkaniem, tak aby mieć plan spotkania na miejscu, który ułatwi gładki system podejmowania decyzji. Dziękuje za Waszą uwagę.

Więcej wiadomości wkrótce.

Aspirujący do służby dla Śri Guru i Waisznawów Bradżanath das

Należy zrozumieć Krysznę jako prawdę a dokonać tego można tylko przez służbę czystemu wielbicielowi.

Śrimad Bhagawatam, 7.9.24

Tłumaczyli: Madhawananda dasa i Anupama didi